biuro@oia.krakow.pl

Okregowa Izba Aptekarska w Krakowie

Okręgowa Izba Aptekarska

w Krakowie

VIII Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej

Komunikat nr 1

Uprzejmie informujemy, że VIII Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej odbędą się 27.04.2019 r. w Halach Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Krakowie-Nowej Hucie. Kompleks znajduje się przy ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4 i 6 w Krakowie (https://goo.gl/maps/bajwJr5mRt82).

Turniej będzie odbywał się na 2 halach oddalonych od siebie o 200 metrów, tak aby mecze mogły być rozgrywane równolegle na dwóch halach.

Bazą noclegową będzie Hotel Swing, znajdujący się przy ul. Dobrego Pasterze 124 w Krakowie (https://goo.gl/maps/PHZW9MMDyjx). Z Hotelu na halę oraz z Hali na Hotel będą kursowały busy w dniu turnieju.

Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest przesłanie w terminie do 15 stycznia 2019 r.:
1. wypełnionego formularza „Lista Zawodników” potwierdzonego przez Prezesa lub Wiceprezesa Rady Okręgowej Izby Aptekarskiej na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
1a. Można dokonać zmiany dowolnej liczny zawodników do tygodnia przed rozpoczęciem Mistrzostw. Nie można zmienić ilości osób przesłanych na formularzu „Lista Zawodników”.
2. wypełnionego formularza „podział pokoi hotelowych” wysłanego na ww. e-mail
3. wpłaty wpisowego drużyny w wysokości 250 zł na konto bankowe Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie (nr konta: 36 1020 2892 0000 5702 0016 1745 z tytułem: „nazwa drużyny/OIA - Mistrzostwa w Piłce Halowej 2019 - wpisowe"
4. wpłaty dodatkowego kosztu udziału w mistrzostwach w wysokości 450 zł od zawodnika/uczestnika, który obejmuje: zakwaterowanie w hotelu Swing w Krakowie (2 noclegi w pokojach dwuosobowych), parking, wyżywienie (2 śniadania, obiad, catering na hali, 2 kolacje), w tytule wpisując: "nazwa drużyny/OIA - Mistrzostwa w Piłce Halowej 2019 - udział"

Proszę pamiętać, że każdy zawodnik biorący udział w turnieju zobowiązany jest do zabrania kserokopii lub oryginału prawa wykonywania zawodu oraz dowodu osobistego.

* * *

Wstępny program (VIII Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej):

piątek, 26.04.2019 r. - Hotel Swing w Krakowie, ul. Dobrego Pasterza 124
godz. 14.00-20.00 - Rejestracja w hotelu oraz biurze zawodów (obok recepcji).

Proszę pamiętać, aby każdy zawodnik biorący udział w turnieju posiadał przy sobie ksero lub oryginał prawa wykonywania zawodu oraz dowód osobisty. Możliwość zameldowania w hotelu od godz. 14.00.

godz. 19:30 – wyjazd z hotelu na Losowanie
godz. 20:00 - Losowaniem grup (Sala CM UJ ul. Św. Anny).
godz. 20.30 - Kolacja integracyjna (Sala CM UJ ul. Św. Anny).
godz. 22:30 – powrót do hotelu

sobota, 27.04.2019 r.
godz. 6.00-8.00 - Śniadanie
godz. 9.00-9.15 - Rozpoczęcie mistrzostw (Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Krakowie-Nowej Hucie. ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4 i 6 w Krakowie).
godz. 9.15-18.00 - Zawody.
godz. 18.00-19.00 - Zakończenie mistrzostw, dekoracja zwycięzców.
godz. ok. 21.00 - Uroczysta kolacja (Hotel Swing w Krakowie, ul. Dobrego Pasterza 124).

niedziela, 22.04.2019 r. - Hotel Swing w Krakowie, ul. Dobrego Pasterza 124
godz. 7.00-11.00 - Śniadanie.
Wymeldowanie z hotelu do godz. 12.00.

* * *
Szczegółowy program oraz regulamin zawodów zostaną określone w momencie ustalenia ostatecznej liczby drużyn.
Osobą kontaktową ze strony Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie jest mgr farm. Tomasz Płatek (Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego) - kom. 692 933 417, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na facebook (https://www.facebook.com/events/360642641360600/)

W załączeniu:
1) Formularz - lista zawodników oraz podział pokoi hotelowych (doc)
2) Wstępny regulamin – uwagi do Regulaminu można zgłaszać do 15 stycznia 2019 r. (pdf)
3) Plakat Mistrzostw (pdf)

Drodzy Farmaceuci,

Zapraszam Was serdecznie na Wigilię naszego Duszpasterstwa, która odbędzie się w sobotę 8 grudnia o godz. 17:00 w Klubie Horyzont przy ul. Syrokomli 23/2 (zaczynamy punktualnie, do lokalu można przychodzić już od 16:30). Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. Następnie podzielimy się opłatkiem i zasiądziemy do wigilijnego stołu. Po kolacji będzie też czas na prezenty :)
Nasza Wigilia wypada w piękne święto Niepokalanego Poczęcia Maryi, będziemy więc wspólnie z Maryją oczekiwać na Narodzenie Chrystusa.

Z Panem Bogiem,
O. Mariusz Kiełbasa, LC
Duszpasterz farmaceutów

16 listopada 2018 roku odbył się VII Konkurs Nalewek Własnej Receptury, tradycyjnie organizowany przez Okręgową Izbę Lekarską i Okręgową Izbę Aptekarską w Krakowie. Ponownie skorzystaliśmy z gościnności władz Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przy ul. Floriańskiej 25 i tam odbyła się konkursowa degustacja.

Zgodnie z regulaminem do konkursu zgłaszać można było tylko nalewki, które nie są dostępne w komercyjnej sprzedaży.

Przybyłych na konkurs i degustację przywitała Prezes ORA w Krakowie Barbara Jękot. Wszyscy uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego niedawno Dyrektora Muzeum prof. Zbigniewa Beli. W tym roku mieliśmy nieco mniej zgłoszeń, ale wybór tych najlepszych był trudnym zadaniem dla jury konkursu. Swoje nalewki zaprezentowali też farmaceuci z Gdańskiej i Śląskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej. Uczestnicy tegorocznej zabawy mieli możliwość nie tylko degustować wyborne trunki, ale podziwiać przepiękne karafki i kieliszki, w których serwował nalewki dr Zygmunt Madejski.

Po burzliwej dyskusji jury w składzie Jerzy Friediger (Przewodniczący OIL), Katarzyna Domin (OIL), Aleksander Dymek (ORA), Joanna Piątkowska-Kowalik (ORA) i Przemysław Szybka (ORA) przyznało nagrody i wyróżnienia ufundowane przez obie izby. Osobną nagrodę przyznała publiczność.

Oto oficjalne wyniki VII Konkursu Nalewek Własnej Receptury:

  • Nagroda Prezes OIA: Dorota Duchnowska za słodką Sosnówkę z młodych pędów sosny (GOIA)
  • Wyróżnienie OIA za nalewkę słodką: Joanna Sapińska-Strzępek za słodką truskawkę (OIA Kraków)
  • Wyróżnienie OIA za nalewkę półsłodką: Anna Kropka za nalewkę wiśniowo-rodzynkową (ŚIA)
  • Nagroda Prezesa OIL za nalewkę półsłodka: Zygmunt Madejski za półsłodką Mareskino na owocach dzikiej wiśni z dodatkiem gorzkich migdałów (OIL Kraków) ·
  • Wyróżnienie OIL za nalewkę słodką: Michał Marcinkowski za słodką nalewkę „Słońce Karpat” miodowo-cytrynową (GOIA) ·
  • Wyróżnienie OIL za nalewkę słodką: Ewa Goraj za nalewkę z mirabelek (OIL Kraków)
  • Wyróżnienie OIL za najbardziej oryginalny smak: Zygmunt Madejski za nalewkę kiszoną na kwiatach dzikiego bzu. (OIL Kraków) ·
  • Nagroda publiczności: Aneta Suseł za słodką wiśniówkę z nutą orientalną z goździkami (OIA Kraków)

Wszystkim laureatom gratuluję. Dziękuję też dyrekcji i pracownikom Muzeum Farmacji, którzy nie tylko gościli nas w przepięknych zabytkowych pomieszczeniach muzeum, ale też umożliwili jego zwiedzanie

Elżbieta Rząsa-Duran, Wiceprezes ORA w Krakowie

Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie jak co roku organizuje XXII Bal Lekarza (tym razem ogólnopolski), który odbędzie się w Muzeum Lotnictwa Polskiego (al. Jana Pawła II 39) w drugą sobotę stycznia - 12.01.2019 r. Początek godz. 20.30.

Rezerwacja i sprzedaż biletów (600 zł/para, 300 zł/os.) p. Anna Chuchmacz (biuro OIL w Krakowie); tel. 12 619 17 13; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE

AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

DO POBRANIA

KONTAKT