biuro@oia.krakow.pl

Okregowa Izba Aptekarska w Krakowie

Okręgowa Izba Aptekarska

w Krakowie

W 2022 roku zakończy się 5-letni okres edukacyjny dla farmaceutów, którzy odebrali Prawo Wykonywania Zawodu Farmaceuty w 2007, w 2012 i w 2017 roku. Obowiązek zaliczenia okresu edukacyjnego mają również osoby, które uzyskały zgodę na przedłużenie wcześniejszego okresu edukacyjnego do końca 2022 r.

Zaliczenia dokonuje się na podstawie złożonej „KARTY SZKOLENIA CIĄGŁEGO” lub „KARTY USTAWICZNEGO ROZWOJU ZAWODOWEGO” zawierającej wpisy o odbytych szkoleniach lub innych formach podnoszenia kwalifikacji wraz z dokumentami potwierdzającymi wpisy. Liczbę punktów edukacyjnych określa:

Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 grudnia 2021 r. w sprawie punktów edukacyjnych uzyskiwanych w ramach ustawicznego rozwoju zawodowego oraz wzoru karty rozwoju zawodowego farmaceuty (obowiązuje od 15.01.2021) Dz.U. 2021 poz. 2494

Załącznik nr 1 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 lutego 2018 r. w sprawie ciągłych szkoleń farmaceutów zatrudnionych w aptekach lub hurtowniach farmaceutycznych (obowiązywał do 15.01.2021) Dz.U. 2018 poz. 499

Aby ułatwić określenie liczby uzyskanych punktów edukacyjnych zmodyfikowano system e-dukacja i udostępniono funkcjonalność pozwalającą na szybkie ich zliczenie w zakładce "Moje certyfikaty".

Użytkownik po wprowadzeniu okresu edukacyjnego otrzymuje automatycznie informację o liczbie i rodzaju uzyskanych punktów (do odczytu na dole strony).

Wprowadzono również możliwość przeniesienia certyfikatów z zaliczonych okresów edukacyjnych do archiwum poprzez funkcję "ukryj". Archiwum certyfikatów pozostaje dostępne.

Prezes ORA w Krakowie, mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran

Akademia Mistrzów Farmacji

3 grudnia 2022 r.

Gdańsk, Scandic Gdansk, ul. Podwale Grodzkie 9

7 lub 5 twardych punktów edukacyjnych

 

Farmaceuto!

Weź udział w bezpłatnym szkoleniu i zdobądź punkty edukacyjne.

7 twardych punktów edukacyjnych za udział stacjonarny

5 twardych punktów edukacyjnych za udział online

www.akademiamistrzowfarmacji.pl

Tematem spotkania w Gdańsku będzie pacjent pediatryczny w aptece. Omówimy charakterystykę leków stosowanych u dzieci a także porozmawiamy o odpowiedzialności prawnej farmaceuty w kontekście wykonywanej przez niego pracy.

Swoje wykłady wygłoszą: dr hab. n. med. Ernest Kuchar, dr n. farm. Magdalena Stolarczyk oraz adwokat Karol Korszuń.

Szkolenie w formule stacjonarnej odbędzie się 3 grudnia w Scandic Gdansk przy ul. Podwale Grodzkie 9 w godzinach 9.00-14.00.

Szkolenie online odbędzie się na stronie wydarzenia.

Zarejestruj swoje uczestnictwo na: www.akademiamistrzowfarmacji.pl

Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie i firma Sanprobi zapraszają 24 listopada 2022 r. (czwartek) o godz. 19.00 na webinar:

„Stres a jelita. Czy psychobiotyki mogą pomóc w przewlekłym stresie?”

Wykładowca: mgr farm. Zofia Winczewska

Patronem wydarzenia jest firma Sanprobi.

19.00 - 19.05 - przywitanie przez Prezes ORA w Krakowie, mgr farm. Elżbietę Rząsę-Duran
19.05 - 19.50 - „Stres a jelita. Czy psychobiotyki mogą pomóc w przewlekłym stresie?” / Prelegent: mgr farm. Zofia Winczewska
19.50 - sesja pytań i odpowiedzi

Uwagi techniczne:

  • Rejestracja jest bez ograniczeń, natomiast liczba miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona do 1000 osób jednocześnie. O udziale decyduje kolejność wejścia do pokoju webinarowego, a nie kolejność rejestracji.
  • Za udział w wydarzeniu będzie można otrzymać 2 punkty edukacyjne z puli punktów "miękkich".
  • Jeżeli link z dostępem do pokoju webinarowego nie dotrze po rejestracji, proszę sprawdzić skrzynkę SPAM!

Prezes ORA w Krakowie, mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran

Aby wziąć udział w spotkaniu, zarejestruj się już teraz!

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE

AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

DO POBRANIA

KONTAKT