biuro@oia.krakow.pl

Okregowa Izba Aptekarska w Krakowie

Okręgowa Izba Aptekarska

w Krakowie

BEZPŁATNA 24H OPIEKA PRAWNA

Newsletter OIA w Krakowie

Proszę podać imię oraz adres e-mail i wybrać "Zamawiam". Żeby wypisać się z newslettera, proszę wybrać "Rezygnuję".
Regulamin

e-dukacja

Centrum szkoleń farmaceutycznych
on-line

OGŁOSZENIA

W dniu 17 wrześnie 2022 roku w Bronisławowie (województwo łódzkie) odbyły się VI Mistrzostwa Polski Farmaceutów w maratonie MTB. Pomimo niezbyt optymistycznych prognoz pogodowych nowe miejsce zawodów ściągnęło na start prawie 250 zawodników. Farmaceutów z całej Polski, pracowników branży farmaceutycznej, ich rodzin i dzieci oraz przyjaciół farmacji. Trasy zostały wytyczone w pięknych lasach sosnowych wokół Zalewu Sulejowskiego na zmiennym podłożu. Była trawa, leśne dukty, piasek, szuter, błoto, bagno, kałuże, beton i asfalt, więc na monotonię nikt nie narzekał. Zawody, oznaczenie trasy i pomiar czasu były przygotowane profesjonalnie, a poziom zawodów był bardzo wysoki.
    Dzieci startowały na dystansie 5 km po skróconej trasie i były klasyfikowane w trzech kategoriach: dziewczynki i osobno chłopcy 7-8, 9-11, 12-14 lat. Dla dorosłych trasa miała 17 km, a przejazd był klasyfikowany w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na płeć i branżę: K1 i M1 do 30 lat, K2 i M2 31-40 lat, K3 i M3 41-50 lat, K4 i M4 powyżej 50 lat. Dla dzieci do lat 6 był wyścig MiniMini.
    Krakowską OIA reprezentowała trójka dorosłych: mgr farm. Magdalena Kamińska, mgr farm. Andrzej Snopkowski i dr n. farm. Przemysław Szybka oraz trójka dzieci: Wiktoria Snopkowska lat 8, Helena Szybka lat 10 i Rafał Kamiński lat 8. Wszyscy do zawodów podchodzili bardzo ambitnie i wykazali duże zaangażowanie w walce o miejsce. Ostatecznie najlepiej wypadły dzieci: Helena Szybka okazała się rzeczywiście szybka i zdobyła złoto w kategorii dziewczynek 9-11 lat, Wiktoria Snopkowska zdobyła srebro w kategorii dziewczynek 7-8 lat, a Rafał Kamiński srebro wśród chłopców w wieku 7-8 lat. Z dorosłych Magdalena Kamińska była w swojej kategorii piąta, Przemysław Szybka siódmy, a Andrzej Snopkowski ósmy.  
    Gratulujemy organizatorom (Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi i Hurtap), uczestnikom zawodów oraz sponsorom.

Wiceprezes ORA w Krakowie, dr n. farm. Przemysław Szybka

Copyright Hurtap

_

Szczęść Boże wszystkim w nowym roku formacyjnym!
Pragnę z radością ogłosić, że nasze spotkania rozpoczynamy Mszą św. i spotkaniem organizacyjnym przy kawie w sobotę 17 września o godz. 17:00. Dom Apostołów będzie otwarty już od 16:30, aby o 17:00 punktualnie rozpocząć. 
Dodatkowo załączam kalendarz spotkań w nadchodzącym roku oraz link do zapraszania do naszej grupy na Whatsappie, aby jak najwięcej farmaceutów otrzymywało nasze informacje. Z doświadczenia wynika, że wiadomość na Whatsappie jest skuteczniejszą formą komunikacji niż email. Dlatego również osoby, które otrzymują tego maila, a nie są jeszcze zapisane do grupy DFK proszę, aby same kliknęły poniższy link i do niej dołączyły, aby być na bierząco z informacjami. 
 
 
Nie bójcie się zaprosić nowe osoby. Czasem wystarczy jedno zdanie od serca i ktoś inny może dzięki temu spotkać Chrystusa, a to zmienia jego życie nie do poznania. Przecież wszyscy mamy być apostołami :).
 
Do zobaczenia w sobotę.
 
Z Bogiem, 
o. Mariusz Kiełbasa, LC
 

W dniach 25–28 sierpnia 2022 roku na jeziorze Roś odbyły się XI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Załogi z całej Polski spotkały się w ośrodku Wrota Mazur w Imionku niedaleko Pisza. Na starcie stanęło 22 zespoły reprezentujące okręgowe izby aptekarskie i firmy farmaceutyczne.

Krakowską OIA reprezentowały dwie załogi:

▪ Przemek Szybka (kapitan), Maryla Petlic –Jedynak, Anna Rowińska, Piotr Zając.

▪ Małgorzata Lelito (kapitan), Joanna Piątkowska-Kowalik, Ola Bajołek, Cezary Duliasz;

Organizatorem regat była tradycyjnie już OIA w Olsztynie, która zapewniła nam piękną pogodę. Wiatru nie było w ciągu całego tygodnia poprzedzającego regaty. Natomiast w czasie zawodów pięknie wiało. Wieczory integracyjne z koncertami szant były niesamowite J Integracja farmaceutów z całej Polski wspaniała. Emocje związane z regatami długo będziemy pamiętać.

W regatach krakowskie załogi jak zawsze dzielnie walczyły. Kraków górą był zwłaszcza w tzw. Biegu długim w którym II i III miejsce zdobyły nasze załogi !!  Przemka była 2, Małgorzaty -3.

W klasyfikacji ogólnej  o Puchar Prezesa Naczelnej Izby Aptekarskiej  Mistrzem Polski została załoga z Pomorsko-Kujawskiej OIA z Bernardem Witkowskim jako kapitanem. II miejsce wywalczyła załoga gospodarzy z Arturem Czackim jako kapitanem a III miejsce załoga z łódzkiej OIA z Wiktorem Napiórą jako kapitanem. Nasze miejsca to : VIII ( kapitan Małgorzata Lelito) i IX  (kapitan Przemek  Szybka)  Byliśmy bardzo dumni z osiągnięć biorąc pod uwagę ilość załóg ( 22) i to ,że również doceniono pucharem  naszych sterników….:)

Wszystkim 𝐆𝐑𝐀𝐓𝐔𝐋𝐔𝐉𝐄𝐌𝐘 !

Organizatorom i sponsorom bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia udziału we wspaniałej imprezie integrującej farmaceutów z całej Polski.

 

Zaproszenie na II Mistrzostwa Polski Farmaceutów w biegu przełajowym, które odbędą się 22 października (sobota) 2022 r. w Lublińcu. Zawody w biegu głównym, biegu z psem oraz nordic walking odbędą się na dystansie 5 km, a dla dzieci - 500 m oraz 1000 m. Oprócz imprezy sportowej planujemy również punktowane szkolenie dla farmaceutów. Zapraszamy do rywalizacji farmaceutów, dzieci oraz przyjaciół farmacji.

Dystans:
- bieg główny - 5 km dla biegaczy oraz uczestników Nordic Walking i biegu z psem.
- bieg dzieci - 500 m i 1000 m.

Rejestracja:

- FARMACEUCI - bieg główny, nordic walking oraz bieg z psem (canicross) na 5 km
https://www.zmierzymyczas.pl/edit/1436/ii-mistrzostwa-polski-farmaceutow-w-biegu-przelajowym.html

- DZIECI - bieg na 500 m lub 1000 m
https://www.zmierzymyczas.pl/edit/1442/ii-mistrzostwa-farmaceutow-bieg-dzieci.html

- PRZYJACIELE FARMACJI - bieg główny, nordic walking oraz bieg z psem (canicross) na 5 km

https://www.zmierzymyczas.pl/edit/1441/bieg-przyjaciol-farmacji.html

Koszt udziału:
  • Do 31.08.2022 r. opłaty:
40 zł - osoba dorosła
20 zł - dziecko do 18 lat
  • Od 1.09.2022 r. do 30.09.2022 r.
50 zł - osoba dorosła
30 zł - dziecko do 18 lat
  • Od 1.10.2022 r. do 21.10.2022 r.
60 zł - osoba dorosła
40 zł - dziecko do 18 lat


Klasyfikacja:

  • I. Farmaceutów:

a.) w biegu: z podziałem na kategorię kobiet i mężczyzn (miejsca 1-4),
b.) w Nordic Walking: z podziałem na kategorię kobiet i mężczyzn (miejsca 1-4).

  • II. Dzieci - w biegu na dystansie 0,5 km i 1 km w dwóch kategoriach wiekowych:

a.) do 9 lat: z podziałem na dziewczynki i chłopców (miejsca 1-4),
b.) od 10 do 18 lat: z podziałem na dziewczynki i chłopców (miejsca 1-4).

  • III. Przyjaciół farmacji (technicy farmaceutyczni, firmy, hurtownie, pracownicy wydziałów farmacji oraz osoby pracujące w organach administracji NFZ,WIF, samorządzie aptekarskim oraz inne osoby będące naszymi sympatykami).
  • IV. Bieg z psem OPEN (farmaceutów, przyjaciół farmacji) z podziałem na kategorię  kobiet i mężczyzn (miejsca 1-4).


Pozostałe szczegóły:

https://www.katowice.oia.pl/news/show/id/9175

Szanowni Państwo,

działając z upoważnienia Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie Pani mgr farm. Magdaleny Stankiewicz, uprzejmie informuję o organizacji przez Okręgową Izbę Aptekarską w Olsztynie  "XI Żeglarskich  Mistrzostw Polski Aptekarzy",  które odbędą się w dniach 25-28 sierpnia 2022 r. w Ośrodku Wrota Mazur w Imionku k.Pisza.

Szczegółowe informację:
https://olsztyn.oia.org.pl/aktualnosci/xi-zeglarskie-mistrzostwa-polski-aptekarzy-w-dniach-25-28-08-2022-r/

Z poważaniem
Kamińska Katarzyna
Koordynator biura Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie

 

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE

AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

DO POBRANIA

KONTAKT